Znáte někoho kdo má vzácné onemocnění o kterém se nic neví? O které není takový zájem veřejnosti a hledání léčby je zatím na startovní čáře? Pokud ano klikněte prosím na tento odkaz který je zde . Je tam vše. O co se jedná, kdo to propaguje a co by se dalo udělat pro ostatní. Snažme se společnými silami dosta vzácné nemoce do podvědomí lidí....

Epica

13. října 2009 v 13:32 | Eleneora

Historie kapely Epica

Na konci roku 2002 opustil Mark Jansen After Forever kvůli neshodám v tvorbě a začal hledat muzikanty k založení nového projektu, zpočátku pojmenovaného Sahara Dust.

Na začátku roku 2003 počítala kapela s Helenou Michaelsenovou(z Trail of Tears) jako svou frontwomankou, ale ta byla po krátké době vystřídaná do té doby neznámou mezzo-sopranistkou Simonou Simonsovou, Jansenovou přítelkyní. Kapelu doplnili kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, bassista Yves Huts a klávesista Coen Janssen. Změnili si jméno na Epica, inspirováni albem Epica od americké formace Kamelot.
Epica poté sestavila sbor - složený z šesti mužů a šesti žen - a smyčcový orchestr - troje housle, dvě violy, dvě violoncella a kontrabas - který měl hrát s nimi. Producentem jejich debutového alba The Phantom Agony byl Sacha Paeth(předtím byl producentem kapel jako Angra, Rhapsody of Fire, Kamelot) a bylo vydáno ke konci roku 2003.
Jejich druhé album bylo nazváno Consign to Oblivion a bylo ovlivněno Mayskou civilizací, což je hlavně viditelné na písních "A New Age Dawns". Na albu se objevuje v písni "Trois Viegres" jako host Roye Khanaz kapely Kamelot.
Epica se také připojila ke Kamelotu jako podpůrná kapela na jejich turné k albu The Black Halo a jejich vystoupení v Rockefeller Music Hall v Oslu bude na živém DVD Kamelotu, které by mělo být vydáno roku 2006.
The Score - An Epic Journey bylo vydáno v září 2005 a defakto se jedná o soundtrack k holandskému filmu Joyride, přesto je považováno za jejich plnohodnotné třetí album. Kytarista Mark Jansen to okomentoval "Je to typická Epica. Jenom beze zpěvu, kytar, bassovky a bubnů."
V letech 2005 a 2006 jela Epica společně s kapelou Kamelot na své první turné po Severní Americe. Po něm opustil kapelu její bubeník, Jeroen Simons. V prosinci byl pro připravované album oznámen jako hostující bubeník Ariën Van Weesenbeek z God Dethroned.
V září 2007 vyrazila Epica na turné po Severní Americe a vydala své nové album The Divine Conspiracy, pod novým vydavatelem Nuclear Blast. V prosinci byl Ariën Van Weesenbeek jmenován plnohodnotným členem kapely. V dubnu 2008 se opětovně vydali na turné po Severní Americe společně s Into Eternity a Symphony X. Při tomto turné Simone trpící stafylokokovou infekcí nahradila Amanda Somerville.

16. prosince 2008 opustil kapelu Ad Sluijter, z důvodu vypjatých termínů a nedostatku času na vlastní skládání hudby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Metalflame Metalflame | 22. dubna 2011 v 21:20 | Reagovat

Na první poslech jsem je zařadila do škatulky "syphonic o ničem." Pak je měl kdysi puštěné kámoš když jsem přišla na návštěvu a zaposlouchala se do nich a zamilovala se :-)  a teď se stydím za původní zařazení... :-?

2 Eleneora Eleneora | Web | 22. dubna 2011 v 21:55 | Reagovat

[1]: Každý může udělat chybu...mě se spousta písní od nich nelíbí..nemusíš se stydět...každý má přeci jiný styl..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.